דמיינו לרגע שאתם מעצבי פנים.הגיע אליכם לקוח שיש לו חזון ברור מאוד לסלון בבית החדש שלו:הוא רוצה ספות גדולות שאפשר לשקוע בהם, במראה אלגנטי, קלאסי ועדכני, עם שולחן קפה שמאפשר ארוחות גדולות ואירוח; כמו כן, הוא מעוניין בתאורה מעומעמת שתייצר אווירה אינטימית ונעימה, ובספרייה גדולה בה יאוחסן אוסף הספרים הגדול שצבר עם השנים. נוסף על כל אלה – הוא מתכנן גם לרכוש טלוויזיה ענקית וסט של משחקי וידאו חדישים בהם עשרת ילדיו יוכלו לשחק עם חבריהם לספסל הלימודים. עליכם מוטלת המשימה לעצב את הסלון לשביעות רצונו. בהצלחה!

בין חזון למימוש – נכנסים אנשי מקצוע

לו אתם מעצבי פנים, הייתם שואלים לפני הכל: מה הגודל של החלל המדובר? איזה קירות תוחמים אותו? האם הוא חלל סגור או פתוח? והאם יש חללים נוספים בבית שיכולים למלא את הצרכים הרבים של הלקוח?

כך בשלב הבירורים, אתם מגלים שהסלון המדובר קטן למדי, שיש חדר משפחה שיכול לשמש את הילדים למשחקי הוידאו וגם שעם כל הכבוד לשאיפות לקרוא בתאורה רומנטית, בעל הבית מרכיב משקפיים במספר גבוה.

התפקיד שלכם כמעצבי פנים מקצועיים יהיה להסביר ללקוח כיצד ניתן להתאים את הרעיונות והרצונות שלו למה שייתכן במציאות, ויענה על הצרכים שלו בצורה הטובה ביותר.

כפי שלא תכנסו לבניית או שיפוץ בית מבלי לראות תוכניות מפורטת של האדריכל והמעצב

כךאל תתחילו פיתוח של מערכת מידע, אפליקציה או אתר מבלי שיש בידיכם אפיון מלא שלהם.

נקודות למחשבה בתהליך האפיון

כמה דוגמאות לשאלות המנחות שאנשי המקצוע של אולסי ישאלו אתכם בתהליך האפיון:

  • מי קהל היעד של המערכת?
  • מה כמות המשתמשים הצפויה?
  • האם מדובר במערכת פנימית או אינטרנטית?
  • האם יש למערכת התממשקות למערכות אחרות או התקנים נוספים?
  • מה תשתית המחשבים עליה תותקן המערכת?
  • מה הרמה הטכנית של האנשים שעתידים להשתמש במערכת?

 

הרעיון שלכם לובש צורה, קם ונהיה

אם יש לכם רעיון לאתר, אפליקציה או תוכנה עבור העסק שלכם, החיסכון המשמעותי ביותר בזמן ובכסף יבוא לידי ביטוי בשלב הייעוץ. ייעוץ מעמיק הכולל אפיון מקיף של הצרכים של הלקוח מאפשר דיוק מירבי של הפרויקט ותפירתו למידות האידאליות. תהליך האפיון כולל סקירת התהליכים הנדרשים,מיפוי הטבלאות והשדות הנחוצים במסד הנתונים,פרוט הטכנולוגיות ,השיטות והרכיבים שישמשו לפיתוח,התממשקות של המערכת לרכיבים חיצוניים כגון מערכות נוספות בארגון,סקיצה של כל מסך/עמוד/פלט באתר, בתוכנה או באפליקציה, המפורטת לרמה הנמוכה ביותר ועוברת את האישור של הלקוח לפני תחילת העבודה. אנשי המקצוע של אולסי יפגישו את החזון שלכם עם הכלים הטכנולוגיים הזמינים והרלוונטיים ביתר עבורכם, על מנת שבסופו של דבר – התוצר שתקבלו יהיה תפור בול למידותיכם ולצרכיכם.

 

קבעו איתנו עוד היום פגישת יעוץ ללא התחייבות